Архив блога

Замітка

Давньогрецький філософ Діоген, як вважає більшість, мешкав у бочці, при цьому демонструючи, що людина  може бути щасливою  не маючи власного будинку. Насправді ж Діоген не міг жити   в бочці, тому що древнім грекам вона була просто невідома. Пристановищем філософові служила глиняна посудина  — піфос. Саме такі посудини  були знайдені під час археологічних розкопок.

Замітка

Танго з'явилося в емігрантських кварталах Буенос-Айреса наприкінці XІ століття. Спочатку воно було суто чоловічим танцем, але запальні мелодії, що захоплюють, а також небажання жінок залишатися  пасивними глядачами, зробили його парним.

Замітка

 

"Секретом молодості" володіють бірманці, що мешкають  на островах архіпелагу М’єй, розташованого  в Андаманському  морі  біля берегів М’янми. Справа в тім, що відповідно до існуючої тут традиції, кожній людині при народженні відразу нараховується 60 років і з кожним прожитим роком вік його зменшується рівно на рік. Тому слово "старий" звучить на островах М’єй як "породжений  двічі" або тричі і так далі.

Замітка

Колір  неба  можна перемінити  змінивши масу атмосфери. Якщо збільшити її в 5 разів, небо  стане оранжево-жовтим, а під час сходу  і заходу світил просто не буде видно через щільну масу повітря перед ними. 

Замітка

 

У Середні віки наявність рукавичок поряд із практичним мала також і символічне значення. Іменем королівської рукавички вершилося правосуддя. Рукавичку одержували  лицарі при посвяті, єпископи — при введенні до сану, городяни — як знак дарованих їм  привілеїв. Кинута рукавичка означала виклик, а подарована дамою говорила про особливу  прихильність її власниці до кавалера.

Замітка

Сучасна міська людина проводить у ванні майже годину на день. Це 14 діб  на  рік. Три  роки життя, якщо вдасться прожити до 80 років. Саме у ванні відкрив свій знаменитий закон Архімед.

Замітки

"Сінгапур ерлайнс" стала одним з перших у світі  авіаперевізників, що встановили куленепробивні  двері у кабіни пілотів зі спеціальними замками, що перекривають вхід до пілотів по обидва боки. До того ж, у всіх салонах літаків авіакомпанії встановлені відеокамери для спостереження за пересуваннями пасажирів.

Читать далее »

Замітка

 

Якийсь час майбутній президент Америки Лінкольн працював стрілочником. А нинішній президент Мексики Фокс — водієм вантажівки «Кока-Кола».

 

17-го президента Америки Ендрю Джонсона (1865-69 рр.) читати навчила дружина.

 

У США долари називають "грінбеками" (greenbacks), тобто "зеленими спинками". Це прізвисько походить від назви безвідсоткових векселів з оплатою по пред'явленню, зворотний бік яких був зеленим. Ці векселі були випущені в Сполучених Штатах у 1861 році під час Громадянської війни. 

Замітка

 

Найбільшою купюрою, коли-небудь надрукованою  Бюро гравірування і печатки, був золотий сертифікат вартістю  у 100 тисяч доларів серії 1943 року. Ці купюри не були випущені в масовий обіг, вони використовувалися тільки при розрахунках по угодах  між банками Федеральної резервної системи і Казначейством США.

 

18 вересня 1851 року вийшов у світ перший номер газети "Нью-Йорк Таймс" за ціною 2 центи. Перша газета не була схожа на сучасні. Вона більш нагадувала лист, що містить новини. Ще в 5 сторіччі до н.е. у Римі  був особливий чиновник, що писав листи про події у  столиці і розсилав їх у провінції.