Час встановлювати газовий котел

Якщо для вас зараз на часі вирішення питання автономного опалення, пропонуємо серію публікацій про різновиди опалювальних котлів. Сьогодні мова піде про газовий котел. Перш, ніж його обрати, врахуйте всі «за» і «проти», ретельно вивчіть особливості та види котлів.

 • Простота в експлуатації: магістральний газ подається постійно (практично всі котли іноземного виробництва (на відміну від українських), можуть працювати від скрапленого газу, але це дуже дорого).
   
 • Обігрів газовими котлами у два рази ефективніший, ніж обігрів за допомогою центрального теплопостачання.
   
 • Використовуючи газовий котел споживач особисто керує його роботою, тобто регулює температуру, відключає на літній період або на час своєї відсутності.
   
 • Довгий термін експлуатації.
   
 • Перед встановленням котла необхідно одержати відповідні дозволи та оформити певні документи. Часто оформлення документації бере на себе монтажна фірма (сервіс) за окрему плату.
   
 • У деяких випадках для встановлення газових котлів потрібен димар.
   
 • Необхідно дотримуватись певних вимог: щоб котел не стояв впритул до стіни або між двома стінами. Крім того, потрібно, щоб вільно відкривалися двері в приміщення: для горіння ґнота і для роботи пальника необхідний приплив кисню. Котел потрібно встановлювати так, щоб до нього був доступ (відстань з усіх боків до котла має бути не меншою від 30-50 см) у залежності від моделі і розміру котла.
   
 • Газовий котел повинен бути обов'язково оснащений необхідною автоматикою, яка допоможе уникнути небезпеки при викиді газу.

 

Види газових котлів.

За способом розміщення:

Традиційні котли – встановлюються на підлогу. Теплообмінник, як правило, зроблено з чавуна чи сталі.

Настінні котли – у таких котлах теплообмінник зроблено з міді. Їх перевагами є порівняно низька вартість, компактні розміри, невелика маса та придатність для систем поквартирного опалення. Щодо недоліків, то варто врахувати обмеження за потужністю (не більше 31-35 КВт) та обмеження при використанні незамерзаючої рідини (більшість виробників забороняє заливати антифриз у свої котли) і велика чутливість до якості (чистоти) теплоносія і водопровідної води.

 

За способом викидання відпрацьованих газів:

Котли з примусовою тягою. Гази відводяться назовні через спеціальну трубу (коаксіальний димохід) за допомогою вентилятора, вбудованого в котел. По одному каналу такого димоходу до котла потрапляє необхідне для горіння повітря (при цьому кисень у приміщенні, де стоїть котел, не згорає), а по іншому – відводяться назовні продукти згорання.

Котли з природною тягою. Такі котли потребують будівництва димоходу. Причому димоходи можуть бути цегляні або з нержавіючої сталі. Але вони обов'язково мають бути утеплені, щоб максимально уникнути появи конденсату.

 

Коментар спеціаліста:

— У зв'язку зі швидким розвитком технологій суспільство завжди обирає нові послуги та продукцію, що дозволяють значно економити кошти. Тому, дедалі більше людей переходять на автономне опалення. При цьому перше питання, яке виникає – вибір джерела тепла в вашій оселі. Є два типи котлів: настінний та традиційний, який встановлюється на підлозі. І в залежності від типу приміщення, площі вашої оселі та власних уподобань здійснюється вибір типу котла. Також споживач вирішує, чи потрібно йому одночасно гаряче водопостачання, чи тільки опалення. Від цього буде залежати двоконтурний чи одноконтурний котел необхідно придбати. Як правило, настінні котли всі йдуть двоконтурні, тобто забезпечують і гарячою водою і опаленням. Традиційні – тільки опаленням, та в разі необхідності потребують додаткового встановлення накопичувального водонагрівача.

Також при виборі котельного обладнання потрібно звертати увагу на його збірку. Кожен завод виробник, з огляду на наше законодавство, зобов'язаний вказувати місце збірки того чи іншого газового обладнання. Цю інформацію можна отримати зі штрих-коду, вказаного на упаковці виробу.

Якщо ж ви визначилися із маркою газового котла, то потім обо'язково треба дізнатися про наявність та кількість авторизованих сервісних центрів даного виробника. Адже це є запорукою вашого затишку та спокою, щоб ви не залишилися з будь-якою проблемою наодинці. Бо, як ми знаємо, в цьому світі немає нічого вічного, тому будь-яка найсучасніша техніка має здатність виходити з ладу. Бажаємо вам зробити правильний вибір!
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *