Вибираємо автошколу

Важко сьогодні знайти пішохода, який би не плекав мрію про покупку власного авто. Правда, щоб долучитися до водійського братерства, замало придбати автомобіль. Необхідно ще й отримати посвідчення водія. І якщо ви прийняли таке рішення, вам необхідно вибрати хорошу автошколу.

 

 

            Під час вибору автошколи порадьтеся з тими, хто вже навчався. Рекомендації – це найкраща реклама. Добре, якщо автошкола має різні марки автомобілів і є змога обирати. Доречі, варто уточнити, на якому автомобілі відбуватиметься складання іспиту. Зверніть увагу, чи є в автошколі власний майданчик для водіння. Бажано, щоб в автошколі було кілька комп’ютерів з програмою підготовки до здачі іспиту в ДАІ. Також необхідно не лише впевнитися у наявності ліцензії в автошколі, а неодмінно поцікавитися, чи не закінчився термін дії даного документа. І ще один момент – це терміни навчання і час учбових занять. В автошколах термін навчання, наприклад, водіїв категорії “В” зазвичай становить близько 3 місяців. З них 40 годин припадає на навчання практичного водіння. Більшість автошкіл дотримуються певного графіка. Проте є і такі, що прагнуть йти назустріч своїм клієнтам, надаючи можливість не лише скласти індивідуальний графік занять, але й вибрати викладача, а також відновити навчання, якщо з яких-небудь причин вам довелося його перервати.

             

            Скільки коштує отримання посвідчення водія категорії “В”:  

  • Навчання в автошколі – приблизно 2300 – 2500 грн.
  • Медична довідка –  близько 100 грн.
  • Медичне страхування — близько 30 грн. (Страхування на період навчання)
  • Оплата посвідчення водія, талона попередження та послуг у ДАІ – близько 500 грн.

            Спосіб оплати у всіх різний. У деяких школах пропонують сплатити відразу всю суму, в деяких – оплата поетапна, що досить зручно.

 

Категорію “D” і “E” отримують окремо й залежно від стажу водіння. Для отримання посвідчення з новою категорією потрібно пройти курс підвищення кваліфікації в авто школі (тривалість – близько 2 місяців), показати про це документ і скласти іспити у ДАІ. Вартість перепідготовки — близько 1300 грн.

 

Чи можна самостійно навчитися водінню й одразу прийти на іспити у ДАІ?

За словами працівника автошколи “Мік-Авто” Багаутдінова Марата Фатиховича: “Раніше можна було самостійно вивчити правила дорожнього руху, навчитися водити автомобіль та скласти іспити у ДАІ екстерном для отримання посвідчення водія категорії А або В. Тепер, за законом, потрібно обов’язково пройти курс навчання в автошколі, яка має ліцензію”.

Яку машину краще вибрати для навчання? Щоб звикнути до власного автомобіля, хоча б кілька годин варто провести в навчальній машині подібної марки. “Але найкраще навчатися на автомобілях, які мають механічну коробку передач, – радить Марат Фатихович. Адже з механічної коробки передач на автоматичну перейти легко, а от навпаки — обов’язково виникають труднощі.”

Для відновлення загубленого посвідчення необхідно мати: медичну довідку встановленої форми, фотокартку, довідку ДАІ про те, що посвідчення у водія не було вилучено, а також особову картку водія і звернутись в ВРЕР з данними документами і скласти іспити.

Легкого навчання та вдачних іспитів!

 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *