Тихий помічник

Купуючи комп’ютер, рідко задумуємося про його специфічну здатність гудіти довгими ночами, коли ми зосереджено вдивляємося в екран і намагаємося щось прочитати чи написати. Що робити, якщо вже є така халепа, і на які характеристики компа треба звертати увагу при купівлі — про це йтиме мова далі.

 

 

Шум у комп'ютері створюють рухомі частини — вентилятори та комплектуючі з вбудованими вентиляторами (блок живлення, відеокарта, корпус комп'ютера), а також оптичні приводи, жорсткі диски, дисковод… Коли справа стосується зниження рівня шуму персонального комп'ютера, надто —  призначеного для використання в якості мультимедійного центру, то при виборі комплектуючих для такої системи слід враховувати багато речей:

 

Уникайте маленьких вентиляторів. Маються на увазі вентилятори, менші 80 мм. Для систем охолодження рекомендують вентилятори 90-120 мм вентилятори. Доцільно використовувати великі вентилятори з регуляторами швидкості обертання, бо чим менша швидкість обертання, тим менше шумить вентилятор.

При виборі приводів керуйтеся не тільки їх технічними можливостями, але і низьким рівнем шуму при роботі. Зараз більшість жорстких дисків досить тихі, але, тим не менш, деякі здатні працювати тихіше, ніж інші.

 
Корпус є дуже важливим компонентом для безшумного ПК. По-перше, він виступає як каркас, усередині якого розміщуються всі комплектуючі системи, механічний контакт між якими може викликати додатковий шум. По-друге, він визначає довжину шляху проходження шумів від джерела шуму всередині комп'ютера до вуха користувача (чим довший цей шлях, тим менш шумним здається комп'ютер). По-третє, дизайн корпусу може посприяти звукоізоляції, спрямувавши звук найдовшим шляхом. До речі, для кращого ефекту можна використовувати звукопоглинаючі матеріали. 

 

При складанні безшумного ПК необхідно також приділяти пильну увагу енергоспоживанню окремих його компонентів, тому що чим менше енергії споживається, тим менше виділяється тепла, а значить, знижуються вимоги до системи охолодження, і, отже, зменшується рівень шуму під час роботи комп'ютера. Комплектуючі мають довший термін служби і споживають менше електрики. Таким чином, від використання таких комплектуючих можна отримати багато користі, хоча вони, як правило, коштують дорожче.

Хитринка! Можна перенести системний блок у іншу кімнату, зберігши при цьому зв’язок між клавіатурою, монітором та мишкою. Відстань між ними може бути до 10 метрів. Щоб реалізувати цей задум, потрібно буде придбати кабель-подовжувач, USB-хаб із блоком живлення, подовжувальний кабель DVI “комп’ютер-монітор” та додатковий мережевий фільтр/пілот на 5 розеток. Також врахуйте витрати на укладання кабелів.

 
Власне, завжди є можливість самостійно намагатися зменшити рівень шуму комп’ютера, але, звісно, краще звернутися до професіоналів. 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *