Чим відрізняються дивани.

Каркас: дерев’яний або металевий

Каркас дивану виготовляється із деревини або з металу. Дерев'яна основа завжди має шанс розхитатися, якщо замість міцних болтів, елементи конструкції з'єднуються шурупами. При виборі меблів треба звертати увагу і на деревину, з якої вона зроблена. Хвойні породи — найбільш невдалий варіант. Найкраще купувати дивани з каркасом з деревини дуба, ясена, горіха або бука, але підійде і каркас із берези, якщо необхідний більш економний варіант.

Дивани з металевим каркасом зустрічаються нечасто, бо користуються меншим попитом. Не кожен може собі дозволити дизайн у стилі хай-тек, у той час як дерев'яні предмети інтер'єру —  це класика. На захист диванів з металевим каркасом треба сказати, що вони відрізняються високою міцністю, так як елементи корпусу скріплені Не болтами, а зварюванням, що більш надійно.

Розкласти, але не по поличках.

Як відомо, дивани бувають розкладні, нерозкладні і кутові. Механізм розкладання у диванів розташовується усередині каркасу. Залежно від конструкції він може викочуватися наперед, розкладатися як розкладачка або відкидатиметься спинка.
До речі, в диванах із металевим каркасом механізм розкладання поєднаний із каркасом. Матрац кріпиться до каркаса й разом з ним розкладається. Зверху закріплюється чохол з оббивної тканини (легко знімається і переться). Такі металеві каркаси мають підвищену міцність і надійність, вони призначені для щоденного використання. Гарантія на такі диван-ліжка становить до 30000 циклів розкладання.
Особливістю кутових диванів є те, що кутова частина прордається окремо. До неї за допомогою різних пристосувань кріпляться розкладні або не розкладні модулі. У розкладеному стані кутовий диван може утворювати спальне місце розміром 2 на 2 метри. Усередині кутових диванів можуть бути заховані різні аксесуари. Це, наприклад, бар, що працює від пульта дистанційного керування, книжкова полиця, тощо.

Чим «начиняють» дивани?

Диван — не пиріжок, проте  у нього є «начинка», що робить його м'яким і комфортним. Зауважте, що під час кризи деякі фірми виробляють м'які меблі з поролону, який є самим недорогим матеріалом. Звідси і його недоліки. Поролон швидко мнеться, деформується. Інша справа — холлофайбер. Він чудово зберігає первинний зовнішній вигляд і не втрачає форми. Такими якостями володіє також  пінополіуретан. Він робить дивани довговічними.
Скрипіння пружинних меблів ми пам’ятаємо з дитинства. Проте, нинішні пружинні конструкції не видають неприємних звуків, більше того — їх можна порекомендувати людям, які страждають від хвороб хребта. До слова — купуючи диван, подбайте про спину і поцікавтеся про його ортопедичні якості.

 
Набити і оббити

Зверху дивани «обтягують» різними матеріалами. Багато в чому вартість м'яких меблів залежить саме від матеріалу оббивки. Гобелен, шинил, флок, натуральна шкіра, алькантара — все це матеріали для оббивки. Причому кожне найменування може мати кілька різновидів, що істотно відрізняються як ціною, так і якістю. Якщо хочете вибрати меблі з оббивкою, що довгий час тішитиме не лише своєю красою, а й міцністю, то знайте, що до таких відносяться дивани з тефлоновим покриттям, якому не страшні волога та пил.
Інший сучасний матеріал — мікрофібра. Вона відрізняється додатковими якостями. Оббивка з мікрофібри допомагає зберегти колірні характеристики дивана впродовж багатьох років. Покриття не вицвітає, малюнки не втрачають чіткості. Зрозуміло, що користуються попитом класичні шкіряні дивани. Ще є дивани з оббивкою із гобелена. Вони гарненькі, і їх нескладно доглядати. Але врахуйте, що тканинні оббивки швидко стираються і при покупці зверніть увагу на якість швів. 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *