Як побудувати будинок з колоди

Як відомо, дерево влітку вбирає тепло, а взимку – віддає його. Тому в дерев’яних будинках влітку прохолодно, а взимку – тепло. Власне, це не єдина перевага цих будівель. Сьогодні поговоримо про те, що потрібно знати про дім із оциліндрованої колоди.

 

Природній, і не дуже, відбір

Перед тим, як розпочати будівництво, переконайтеся, що деревина доброякісна, не заражена жуками-деревоїдами та грибком. Врахуйте, що оциліндровка сировини в заводських умовах дозволяє відібрати для будівництва тільки доброякісні колоди. Вам знадобляться колоди подібної товщини. Занадто велика розбіжність не дозволить досягти потрібного результату, і стіни будуть перекошеними. З оциліндрованою колодою у вас цієї проблеми не виникне.

Пази: трикутні чи напівкруглі?

Вам напевно відомо, що зведення стіни виконується шляхом входження колод в пази (теплові замки). За формою пази бувають трикутні і напівкруглі. Найкращим і теплим є напівкруглий паз оциліндрованої колоди, тому що він дозволяє колодам максимально щільно прилягати одна до одної. Трикутні ж (вирубані сокирою) такої можливості не дають.

“Конопатити” буде фахівець

Для будівництва будинку з оциліндрованої колоди необхідно використовувати тільки ті колоди, які не піддавалися камерній сушці. Важливо, щоб це була оциліндрована колода природної вологості. Та деревина, яка проходить камерну сушку, майже завжди має тріщини. Але ви також повинні знати і про те, що тріщини можуть утворитися і на колодах природної вологості – зазвичай це буває вже після зведення будинку. А взагалі, оциліндровані колоди під час виготовлення, зберігання і транспортування майже завжди деформуються, тому ідеально підігнати їх одну до одної не вдається навіть найдосвідченішим фахівцям. Саме тому будинок з оциліндрованої колоди потрібно обов’язково проглобити (набити щілини між колодами клоччям), після того, як він отримає потрібну усадку і повністю висохне. Для цього можна скористатися клоччям – цей матеріал завжди можна знайти, наприклад, в магазинах, де продаються насоси і сантехніка, адже його досить часто використовують при з’єднанні металевих труб і установці сантехнічного устаткування. Проте правильно і якісно це можуть зробити тільки компетентні фахівці.

Дайте час провітритися

Побудувавши будинок, не потрібно поспішати прокладати до нього водопровід та інші інженерні комунікації. Після зведення будинок з оциліндрованої колоди повинен добре просохнути. Ідеально буде, якщо будівництво будинку закінчиться навесні – протягом літа він зможе добре провітритися і висохнути, після чого можна буде приступити до його оздоблення і решти робіт.

Подбайте про температурний режим

Взимку ж, коли в будинку працюватиме опалювальна система, дуже важливо, щоб різні частини будинку прогрівалися однаково. Інакше деревина деформуватиметься там, де температура повітря вища. Підвищувати температуру повітря в житлі з оциліндрованої колоди необхідно поступово, а потім підтримувати на рівні +18-20 градусів за Цельсієм.

Захистіть дім від сонця і комах

Потрібно сказати, що будинки з оциліндрованої колоди можуть постраждати від дії сонячних променів і комах. Щоб не допустити цього, колоди необхідно обробити спеціальними хімічними сполуками. Ці суміші виконують одночасно дві функції – захисну і декоративну. Обробляти стіни будинку з оциліндрованої колоди цими сумішами необхідно кожні три або п’ять років.

Парадокс

Часто можна почути, що у колоди нібито видаляються в процесі обробки найбільш міцні шари деревини, а тому її застосовувати небажано? Тож виходить, що дошку, брус та інші пиломатеріали взагалі не можна використовувати в будівництві. Однак ми їх використовуємо постійно.
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *