Обираємо принтер для дому та офісу

У вас досі немає принтера? І як ви живете? Надумаєте купувати, зверніть увагу на наші поради – вони вам обов'язково знадобляться.

 

Головне, визначитися із пріоритетами, купуючи принтер. Ви повинні чітко розуміти що ви хочете від нього, і, відштовхуючись від цього, обирати те, що вам  потрібно.

 

За принципом перенесення зображення на носій принтери поділяються на:

l літерні

l матричні

l лазерні (також світлодіодні принтери)

l струменеві

l сублімаційні

l термічні

 

За кількістю кольорів друку – на чорно-білі (монохромні) і кольорові.

Інтерфейс (сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв обчислювальної системи та програм😉 – звідси принтер отримує дані для друку:

l по провідних каналах: через послідовний порт, через паралельний порт (IEEE 1284), по шині Universal Serial Bus (USB), через локальну мережу (LAN).

l за допомогою бездротового з'єднання: через ІЧ-порт (IRDA), по Bluetooth, по Wi-Fi.

 

Розглянемо найбільш поширені і прийнятні види друку для “домашнього” використання, а саме: струминний та лазерний.

Отже, струминний друк. Іншими словами, це друк рідким чорнилом. Струминні принтери коштують, як правило, дешевше від лазерних, але друкують повільніше, та й якість друку є гіршою.

Щоб зменшити вартість друку та поліпшити деякі інші характеристики,  також застосовують систему безперервної подачі чорнил (СБПЧ).

Лазерні принтери «вміють» друкувати порошкоподібними чорнилом. Вони надійні, практичні і прості у використанні. Єдиний недолік лазерного принтера – його ціна (особливого кольорового «лазерника»).

Картриджі принтерів вважаються одноразовими, але в нашій країні їх навчилися заправляти по декілька разів.

 

На що треба звертати увагу:

·                    Кількість крапок на дюйм

Основною характеристикою принтерів (як і сканерів) є їх розширення. Розширення – це кількість крапок у квадратному дюймі, воно позначається DPI. Чим більше DPI, тим кращою є якість друку. Для друку тексту достатньо 300 DPI, ну а для зображень понад 600 (для фотографій бажано більше).

·                    Швидкість друку

Швидкість друку – це кількість сторінок, які принтер може роздрукувати за хвилину. Якщо ви збираєтеся друкувати дуже багато і дуже часто, то вам цей показник важливий. Ну а якщо вам нікуди поспішати, то навіщо вам вибирати супер-швидкий принтер, візьміть із швидкістю 10-15 сторінок на хвилину.

·                    Підключення

Зараз є принтери, які з'єднуються із системним блоком через Bluetooth, WiFi та інфрачервоний порт. Якщо вам це необхідно – будь ласка. Вважаєте інакше? Навіщо ці витребеньки, якщо є старий добрий USB-шнур? Теж правильно.

·                    Папір

Якщо хтось не знає: основний формат паперу це А4. У випадку, якщо ви потребуєте будь-яких додаткових можливостей (друк плакатів, наприклад), то вам потрібно вибрати відповідний принтер. Природно, що принтер, який підтримує формат А4, із легкістю  надрукує що-небудь на аркуші А5 (А4 більший, ніж А5).
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *