Тепло як під сонцем: вибираємо обігрівач

обогреватель

Уже в середині осені температура доволі прохолодна і іноді опускається до нуля, а опалювальний сезон все ще не розпочався. У таких умовах необхідно подумати про інші методи обігріву квартири або кімнати. Сьогодні відомо безліч способів створити у будинку затишок і теплу атмосферу. Зрозуміло, що обігріти приміщення найпростіше за допомогою побутового опалювального приладу.

Вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують сьогодні на ринку десятки типів і сотні моделей обігрівачів різної конфігурації. Як розібратися у цьому різноманітті? На що варто звернути увагу та які можливі недоліки і переваги того чи іншого виду?

У першу чергу необхідно визначитися із типом пристрою і планованою площею обігріву. Існують такі основні типи обігрівачів: масляні, інфрачервоні, тепловентилятори, конвекторні.

Масляні обігрівачі. Обігрівачі цього типу найбільше нагадують звичайні радіатори батарей центрального опалювання. Вони пожежобезпечні, не спалюють кисень, безшумні, ідеально підходять для безперервної роботи. З недоліків можна виділити низьку швидкість прогрівання, високе енергоспоживання. Також такий обігрівач створює не дуже хороший мікроклімат: пересушує повітря і меблі, створює протяги, перешкоджає осіданню пилу. Серйозний мінус масляних радіаторів – повільне прогрівання повітря. Теплому повітрю, що піднімається від працюючого обігрівача, потрібний певний час, щоб витіснити холодний за всім обсягом приміщення.

Тепловентилятори. Цей вид обігрівача є одним із найбільш доступних видів. Поєднання нагрівального елементу і вентилятора, що швидко розподіляє тепле повітря по всьому приміщенню, дозволяє швидко нагрівати кімнату середніх розмірів. Існує у вигляді портативно-переносного пристрою та як стаціонарна установка. Останні можуть бути вмонтовані у стіни та стелю, що дозволяє направляти тепле повітря у потрібну сторону. Серед переваг варто виділити прискорений темп обігріву та направлену дію. Щодо недоліків – тепловентилятори спалюють кисень, через відкритий металевий нагрівальний елемент є пожежонебезпечними та шумлять при роботі.

Конвекторні обігрівачі за принципом дії схожі до тепловентиляторних обігрівачів, але замість вентилятора у них – спеціальні теплові екрани. Мають металевий або керамічний нагрівальний елемент. Такі обігрівачі недорогі, довговічні та порівняно економічні. Підходять для швидкого обігріву кімнати. Так само як і всі обігрівачі з металевим елементом, сприяють згоранню часток пилу, а значить і кисню, і є пожежонебезпечними.

Інфрачервоні обігрівачі призначені не для нагрівання повітря, а для опромінення інфрачервоними променями безпосередньо того місця, температуру якого потрібно підвищити. Тож вони дозволяють відчути тепло відразу. З такими обігрівачами спокійно можна сидіти у холодну погоду у альтанці і пити чай у кімнатному одязі. Вони мають вигляд прямокутних панелей, які за допомогою спеціальних кріплень вмонтовуються на стелю. Істотним недоліком є те, що оскільки інфрачервоне випромінювання нагріває об'єкти, то будь-яка перешкода на шляху до такого нагрівача змусить Вас замерзати. Найбільш розрекламованими інфрачервоними нагрівачами в Україні є звичайно ж обігрівачі UFO.

Від того, який вид обігрівача Ви оберете залежить комфорт та домашній затишок довгих зимових вечорів чи продуктивна робота в офісі, Ваш настрій і головне – Ваше здоров’я.

 




Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *