Родинне фото – данина моді чи традиція?

Історія завжди поруч із людиною. Чи то у словах казок, чи на настінних розписах чи малюнках. У запахах, спогадах, світлі та тіні. І, звичайно у фотографіях… У фотографіях, зроблених нашими бабусями та дідусями, репортерами та фотографами, нами самими та нашими дітьми.

 

Як багато може розказати про людину його родинний альбом. Адже сімейне фото – це величезне, неосяжне зібрання всіх наших історій, зібраних разом і тому правдивих та незмінних у часі. У когось фотографії наклеєні у хронологічному порядку і супроводжуються детальними підписами подій та людей, які зображені на знімках, а у когось різноманітні фотографії лежать упереміш у старій коробці.

 

Тож що ж таке родинне фото – данина моді чи традиція? Звичайно ж традиція, яка бере свій початок у 80-х роках ХIХ століття, коли по всій Європі, у тому числі і в Україні, стали відкриватися фотосалони. Заможні сім'ї вважали своїм обов'язком відвідати подібний заклад і зробити декілька родинних фото. А потім уся сім’я з нетерпінням чекала знімків, зрівнюючи їх із родинними фотографіями минулих років. І виявивши схожість онуки із прабабусею, уся родина по-дитячому раділа. Тоді сімейний фотоальбом мав нерозривний зв’язок між минулим та майбутнім. Цей зв’язок можна відчути лише доторкнувшись до знімків. У радянські часи замість фотосалонів з'явилися фотоательє. Вартість фотопослуг стала більш доступною і кожна радянська сім’я могла дозволити собі фотографуватися хоч щодня. У пострадянські часи фотобум пішов на спад, більшість фотоательє були закриті, але традиції родинної фотографії не втрачені. І сьогодні, у наш вік розвинених цифрових технологій, традиція сімейних фотосесій поступово відновлюється. Єдиною відмінністю є можливість створювати високоякісні знімки і зберігати їх впродовж довгого періоду без втрати якості.

 

Сьогодні існує безліч фотостудій на будь-який смак. У фотостудії завжди є у наявності достатня кількість різного цікавого реквізиту і професійні джерела світла. Це дозволить отримати якісні родинні фотографії. Краще всього з цим впорається фотохудожник. Відмінні результати дає зйомка у домашніх умовах (такий вид зйомки називається побутовий портрет) або з виїздом до цікавих місць (жанровий портрет) і в результаті виходить професійна родинна фотосесія. Мине багато років, діти виростуть, але узявши до рук родинний фотоальбом, ви пригадаєте ваші родинні емоції ще не раз.

 

Сімейне фото – пам'ять на довгі роки, це спосіб залишатися вічно молодим незалежно від дати на календарі. Саме такі фотографії зберігають у собі радість моменту і будуть цікавими вашим дітям та онукам.

 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *