Деякі нюанси складання резюме

резюме

У процесі пошуку роботи виникає періодична необхідність розповісти про свої можливості та бажання в документі, що зветься «резюме». Слово «резюме» в дослівному перекладі означає «хід життя», а в сучасному розумінні – це документ, який складається для того, щоб надати потенційному роботодавцю коротку, позитивну і достовірну інформацію про передбачуваного кандидата на вільне місце та служить підставою для запрошення на співбесіду.

 

Найважливішим принципом написання резюме повинно стати розуміння простого і очевидного факту: для кожної людини найбільш важливим є те, що стосується її самої. Тому, звертаючись до роботодавця, Ви повинні підкреслювати не те, що Ви хочете отримати або що Вас цікавить особисто – це Ваші проблеми, а те, що Ви можете запропонувати йому, чим Ви можете і хочете бути корисні фірмі, чому саме  ви є підходящим кандидатом на заміщення даної вакансії.

 

Основні вимоги до написання резюме:

Слово "резюме" на початку сторінки не пишеться.

Стиль резюме повинні відрізняти:

·         стислість;

·         конкретність;

·         вибірковість (не вважайте, що чим більше різноманітної інформації, тим краще. Відбирайте інформацію, виходячи з мети професійного резюме);

·         чесність (не включайте в резюме помилкову інформацію і вірно розставляйте акценти).

Описуйте тільки свої позитивні якості.

Текст і зовнішнє оформлення резюме повинно бути максимально зручним для прочитання:

·         уникайте незрозумілих скорочень і довгих фраз;

·         друкуйте резюме на папері високої якості;

·         зробіть чіткі рубрикації тексту, виділіть необхідні заголовки;

·         красиво розташовуйте текст.

Обов'язково перевірте резюме і супровідний лист перед тим, як збираєтеся запропонувати ці документи до уваги потенційного роботодавця.

 

Структура резюме

1.       Заголовок. Прізвище, ім'я, по батькові.

2.        Основні особисті дані. Адреса місця проживання або прописки, телефон, адреса електронної пошти, дата і місце народження, сімейний стан.

3.        Мета пошуку роботи. Мета, повинна бути чітко сформульованою, а саме: яку роботу Ви можете і хочете виконувати, а іноді і на яких умовах. Те, на що Ви претендуєте. Це показує, яким фахівцем Ви себе бачите. Подальші розділи резюме повинні показати обґрунтованість Ваших домагань.

4.        Досвід роботи. Дається в зворотному хронологічному порядку зазначаючи дати, місця роботи, посади, основні функції і досягнення. Для людей з досвідом роботи ця частина резюме особливо важлива. Висловлюючи досвід роботи потрібно уникати докладності у викладі відомостей.

5.      Освіта. Чим  більше пройшло часу з моменту закінчення учбового закладу, тим менше місця ця частина повинна займати в резюме.

6.      Додаткова інформація. Рекомендується включати  відомості  про ступінь володіння іноземними мовами, про навички роботи на персональному комп'ютері з вказівкою комп’ютерних програм, з якими Ви працюєте, про наявність водійського посвідчення і т. п.

7. Особові якості. Сюди можна включати все, що підвищує Вашу цінність в очах роботодавця.

8.      Дата складання резюме. Вказівка дати складання резюме додає йому чіткість і конкретність. Бажано, щоб резюме, завжди мало свіжу дату. 

 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *