Найкраще зігріють світлові обігрівачі

обогреватель

Однак через порівняну дороговизну споживачі частіше віддають перевагу масляним радіаторам

 

Нещодавно до нас завітали перші заморозки, тому одним із найактуальніших питань для жителів помешкань став обігрів їхніх осель. 

 

Отже зараз, найбільшим попитом нині користуються масляні обігрівачі. Влаштований цей прилад досить просто, тому його ціна в магазинах становить від 150 і до 600-700 грн. залежно від марки пристрою. Найвідомішими з них є «Delongi», «Sсkarlet» та «Magetec».

Зауважимо, що більшість сучасних масляних радіаторів оснащено термостатом. Тому цей пристрій дозволяє в будь-яких умовах підтримувати задану температуру в приміщенні. Є окремі моделі масляних обігрівачів зі спеціальними функціями, наприклад, сушіння рушників.

Позитивом масляних обігрівачів є їхня порівняна дешевизна та простота схеми використання. До недоліків цих приладів можна зарахувати те, що вони осушують повітря у приміщенні. Це призводить до пересихання меблів у приміщенні та підвищує схильність до захворювання дихальних шляхів.

 

Тепловентилятори можна придбати тих же марок, що і масляні радіатори. Однак початкова ціна на них дещо нижча за попередній вид – від 90 грн. Це пристрої, які поєднують в собі нагрівальний елемент та вентилятор, що забезпечує конвекцію повітря в приміщенні, «проганяючи» його через систему нагріву.

Безумовними плюсами тепловентиляторів є легкість, компактність, невисока ціна, швидке і рівномірне поширення гарячого повітря в приміщенні. Однак мають вони й недоліки. Це шум, що з’являється при роботі вентилятора, «спалення» кисню, який витрачається на окислення високотемпературних нагрівальних елементів.

Більш досконалими для забезпечення тепла в приміщенні є електричні конвектори. Їхня вартість, щоправда, становить 500 і більше гривень. Найбільшим попитом нині користуються конвектори фірм «Atlantic» (Франція) та «Фламінго» українського виробника. Перевагою таких обігрівачів є те, що вони оснащені керамічною теною, яка не нагрівається, тому такі прилади безпечні для їхніх власників. Вони нагрівають повітря та піднімають його вгору, не пересушуючи його. В арсеналі функцій – мають регулювання температури в приміщенні. А ще конвектори не «з’їдають» кисень та економлять електроенергію, оскільки працюють не в постійному режимі.

Ще однією перевагою конвекторів нового покоління є їх малі габарити. Пристрій, що має потужність 2 кВт, зазвичай важить 6-8 кг і має товщину не більше 7 см. Його просто вішають на стіну в будь-якій кімнаті квартири, у магазині чи офісі, тобто встановлюють стаціонарно.

 

Інфрачервоні обігрівачі випромінюють теплову енергію, як Сонце. Вона поглинається навколишніми поверхнями – підлогою, стінами, меблями тощо. Тому вся теплова енергія від такого обігрівача йде й на людину. Водночас середня температура в приміщенні може бути нижчою на кілька градусів від оптимальної.

Беззаперечним плюсом світлових обігрівачів є те, що їх можна використовувати як для закритих, так і для відкритих площ. Продукт представлений на нашому ринку лише однією маркою – «UFO». Коштує таке задоволення недешево – від 700 грн. і більше. Однак на сьогодні саме його вважають найефективнішим та найбезпечнішим засобом утеплення приміщень.

Це, справді, якісний продукт, який дозволяє отримати максимум тепла з мінімальними електрозатратами. Однак саме фактор ціни перешкоджає всім створювати оптимальний тепловий баланс у своїх житлах за допомогою інфрачервоних обігрівачів. Тому з огляду на дешевизну більшість наших покупців зупиняються на масляних обігрівачах, хоча насправді вони забезпечують лише локальний обігрів кімнати. Словом, усезалежить від контингенту та його фінансового забезпечення.

 

Окірім усього перерахованого, у житловому приміщенні можна встановити ще й звичайний побутовий кондиціонер із функцією обігріву. Це зручно, оскільки один і той же прилад робить повітря у кімнаті прохолодним у спеку і теплим у холодну пору року. Однак більшість із них працює лише за умови зовнішньої температури не нижче -5°С. Звичайно, восени чи навесні цієї умови можна легко дотриматися, але якщо ви хочете обігрівати приміщення в люті морози, то цей спосіб треба відкинути відразу.

 

«Теплом для багатих» нині вважають автономну систему опалення. Така конструкція вимагає складних технічних робіт, а тому й коштує дуже дорого. Для цього слід зробити проект, затвердити його в кількох інстанціях, від’єднатися від центральної системи опалення і – що досить важливо – купити потрібне обладнання та здійснити його монтаж.

Основними перевагами автономної системи опалення є можливість умикати її тоді, коли виникає потреба в обігріві приміщення, змінювати температуру квартири, не встаючи з дивану, та програмувати її роботу на будь-який термін.

Підсумовуючи, зазначимо: коли купуватимете обігрівач, обов’язково зважте на всі плюси й мінуси пропонованих вам приладів. А також – зверніть увагу на якість проводки у вашій оселі. Якщо в нових будинках це, як правило, не є проблемою, то для старих будівель, де використовували в основному алюмінієву проводку, потужність обігрівача не повинна перевищувати 2 кВт.
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *