Гумове «взуття»

колесо

Зимовий сезон для водія – це підготовка машини до несприятливих умов експлуатації і тому одним з основних заходів при підготовці автомобіля до зими є установка зимових покришок.

 

Універсальних зимових шин, які забезпечують високі показники за будь-яких умов руху, не існує. Тому при виборі покришок необхідно враховувати різноманітні фактори: регіон проживання, спосіб руху тощо.

 

Умовно зимові шини поділяються на декілька груп: за типом гуми бувають шиповані та фрикційні (нешиповані) шини; за малюнком протектора — «північні» та «європейські». Гума кожної групи характеризується певними властивостями в конкретних умовах.

 

Шиповані шини оснащуються шипами для кращого зчеплення з гладкою крижаною трасою. На багатьох марках зимових шин є можливість встановити шип проти ковзання. Такі шини більш ефективні на обмерзлих дорогах, чим на засніжених. При переміщенні по льоду вони забезпечують високу динаміку, швидкий розгін і упевнене гальмування, пластичні входи у повороти. Мінусом шипованої гуми є те, що при їзді зимою по асфальту на порівняно високій швидкості шипи вдавлюються в гуму і через це зменшується сила зчеплення шин з дорожнім покриттям.

 

Фрикційні (нешиповані) шини рекомендують для малосніжної, але сирої зими. Вони добре пристосовані для поганої зимової дороги, на якій превалює сніг та бруд, а от лід їм не по зубах. Тому якщо автомобіль експлуатується в регіонах, де бувають постійні ожеледиці, використовувати фрикційну гуму не бажано. Також цей вид автомобільних шин служить набагато довше, ніж шиповані, оскільки шипи з часом стираються від постійного контакту з асфальтом.

 

«Європейські» шини мають діагональну побудову малюнка, безліч тонких прорізів і водовідвідні канали, які призначені для використання на дорогах, що регулярно очищаються. Шини з таким малюнком дуже добре експлуатуються на дорозі із рідким снігом в країнах, де температура повітря взимку відносно висока.

 

Малюнок протектора «скандинавського» типу виконаний у вигляді крупних ромбів, які розташовані у шаховому порядку. Як видно з назви, такі зимові шини особливо популярні в північних країнах з суворими зимами. Шини з таким малюнком доцільно використовувати на дорогах з високою засніженістю і сильним обмерзанням. Але найважливіше, що «скандинавські» зимові шини більш універсальні: вони не підведуть вас і в м'якому кліматі.

 

На сучасному автомобільному ринку сьогодні представлені різноманітні моделі зимових шин, що не обмежує Вас у виборі. В кожної моделі є свої переваги та недоліки – просто кожному власнику автомобіля необхідно правильно розставити для себе пріоритети.

 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *