Вибираючи житло – вибираєте сусідів!

Найчастіше, вибираючи житло, ми уважно досліджуємо сам будинок, під'їзд, закидаючи голову, розглядаємо свої вікна на п'ятому поверсі. Різноманітні посібники по оцінці майбутньої квартири розповідають, як оцінити її переваги й недоліки. Однак є одна вада, що не побачити неозброєним поглядом – про нього ви довідаєтеся тільки після в'їзду в нову квартиру. Це сусіди!

Ваші сусіди можуть голосно слухати музику, від якої вас нудить, тримати тварин, на яких у вас алергія. Вони можуть голосно з'ясовувати стосунки по вечорах і не менш голосно їх "налагоджувати" по ночах.

Всі ці випадки поєднує одне – вони "непідсудні" владі, і вам доведеться або упокоритися із дратівним фактором, або шукати собі нове житло. Зрештою, їхні права й інтереси не менш законні, ніж ваші. А те, що прояви багатогранної сусідської натури роблять ваше життя некомфортним, а найчастіше – і просто нестерпним, не належить до турбот правоохоронних органів.

Є чи способи роздивитися цю "приховану ваду" при огляді квартири?Безумовно, ріелтори не приведуть вам сусідів на оглядини. Тому надамо кілька порад для тих, хто хоче проявити пильність при виборі квартири:

1. Під'їзд і сходи багато чого скажуть вам про мешканців вашого майбутнього будинку.

  • "Запаскуджені" ліфти, викручені лампочки, пописані стіни, пляшки, що валяються прямо на сходах, будь-які сторонні запахи (один знайомий запевняв, що на своєму поверсі "внюхав" запахи свіжовикуреного "косяка"!) – ось тривожні сигнали, на які варто звернути увагу.

2. Прогулюючись навколо будинку, не соромтесь заговорити з людиною, що виходить із під'їзду.

  • Від мешканця цього будинку ви можете довідатися багато цікавого, і до речі, не тільки про майбутніх сусідів, але й про інші важливі особливості свого майбутнього житла.

3. Оглядати квартиру з погляду технічного стану потрібно в денний час, це вам розповість будь-який досвідчений ріелтор.

  • А от придивитися до мешканців варто у вечірній – коли основна частина мешканців повертається з роботи, і будинок у буквальному значенні слова "оживає". От і придивіться до цього життя, оцініть, чи хочете ви стати його частиною.

4. Навіть, якщо всі навколо переконують вас, що з "противними" сусідами нічого не поробиш, про всякий випадок варто відвідати юриста.

  • А раптом те, що вам здається звичайним побутовим дискомфортом, може виявитися реальним порушенням ваших прав? Не варто у всіх випадках покладатися на слова представників ЖКГ і місцевих дільничних, не виключено, що їм просто дуже не хочеться займатися вашою проблемою серйозно.

 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *