У здоровому тілі – здоровий дух: відвідуємо лазню!

 

Усі ми чули і знаємо про користь лазні. Адже це, у першу чергу, чистота, душевна рівновага, міцне здоров’я, емоційний відпочинок. Після лазні людина перебуває у прекрасному настрої, з ясними та світлими думками, які позитивно впливають на повсякденні справи та турботи. Звичай відвідування лазні прийшов до нас з давніх часів. І вже тоді лікарі помітили позитивний ефект від банних процедур.

 

Хтось віддає перевагу російській лазні, інший полюбляє фінську сауну. Розібратися в усіх тонкощах цієї справи допоможе наша стаття.

Російська лазня. Головне у російській лазні – це парна, яка повинна бути правильно та ретельно підготовлена. Підтримка пари у парній – справа не із легких і вимагає особливої майстерності та вміння. Після кожної відвідини парної рекомендується прийняти холодний душ або скупатися у басейні, адже контрастні процедури дуже корисні для шкіри та для загального тонусу організму. У першу чергу, російська лазня діє на серцево-судинну систему: прискорюється серцебиття, підвищується артеріальний тиск, як під час фізичних навантажень. Також ця лазня інтенсивно впливає на обмін речовин у організмі людини. Ну а якщо Ви відчули перші симптоми грипу чи ОРВІ, ефективний метод боротьби з небажаною хворобою – відвідування саме російської лазні.

Фінська сауна – це суха лазня з сухим гарячим повітрям. Температура повітря може досягати до 140 градусів. Але навіть така висока температура переноситься досить добре за рахунок сухого повітря. Справжня фінська сауна наповнена ароматом цілющих трав, запашного меду і ароматами натурального дерева. Після парної можна зануритися у басейн з крижаною водою і тоді Ви відчуєте легкість тіла і бадьорість духу. Фінська сауна допомагає позбавитися від повсякденного стресу, дарує сили і гарний настрій та є кращим місцем відпочинку та релаксації.

Турецька лазня (хамам). Сьогодні все більше зростає популярність саме турецьких лазень. Основною відмінністю цієї лазні є особливий режим температури. Вона не жарка і тому ідеально підходить для людей, які не переносять високу температуру. Хамам має свою специфіку – тут відвідувачі зігріваються на лежаку з гарячого мармуру, покритого рушником, потім їм роблять інтенсивний масаж, миють мильною піною за допомогою жорсткої волосяної рукавиці і насамкінець обливають холодною водою. Ця лазня є профілактикою від багатьох хвороб: простудних, серцево-судинних, хвороб опорно-рухового апарату і багато інших.

Японська лазня (фурако чи офуро) Фурако – це традиційна лазня, процедури якої проводяться у великій кедровій або дубовій купелі (бочці), заповненій водою, яка має автоматичну систему підігрівання. Іншим різновидом японської лазні є офуро – це суха лазня, яка має вигляд дерев'яного ящика, виготовленого із кедру або дуба з автоматичною системою підігрівання. Ящик заповнюється тирсою або річковою галькою (для масажного ефекту), і розігрівається до температури 45 градусів. Для того, щоб зробити процедуру більш приємною та корисною, у тирсу додаються різні ефірні масла.

Японська лазня дуже корисна при серцево-судинних, частих простудних захворюваннях, вона знімає біль при ревматизмі і сприяє нормалізації обміну речовин. Завдяки досить високій температурі під час процедур з організму виводяться шлаки і токсини, шкіра стає більш гладкою та пружною.

Відвідування лазні – це незрівняне задоволення, яке неможливо описати словами. Приємні відчуття і емоції не залишать байдужими, саме тому у багатьох людей похід у сауну чи лазню стає традицією.
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *