Проблеми металопластикових вікон: що необхідно знати

Сьогодні уже мало хто з нас уявляє своє життя без металопластикових вікон. Адже вони сучасні, надійні, екологічні та служать багато років. Також вони герметичні, тому після установки пластикових вікон у приміщенні повністю змінюються умови вентиляції повітря і теплообміну. Відомо, що вікно, виготовлене з металопластика, за багатьма характеристиками перевершує віконну раму з дерева. Проте у новітніх пластикових вікнах також є свої недоліки та проблеми – це конденсат та промерзання. Чому це трапляється та як запобігти виникненню цих проблем?

 

Конденсат (запотівання) металопластикових вікон. Найчастіше відбувається це через підвищену вологість повітря у приміщенні, наприклад, при приготуванні їжі на кухні, при пранні, прийнятті ванни або у кімнаті з великим скупченням людей. Також цьому сприяють велика кількість рослин у приміщенні, неправильне розташування батарей, фіранки, жалюзі та інше, що порушують циркуляцію повітря та теплові мости, які виникають при монтажі вікон. Під час встановлення ізольованих пластикових вікон конденсат часто з'являється як на внутрішній поверхні скла, так і у віконних відкосах. Відбувається це внаслідок виникнення теплових мостів – місць, у яких спостерігається додаткове тепло і низька температура поверхні з боку приміщення.

З конденсатом можна і необхідно боротися. Адже підвищена вологість у приміщенні може призвести до утворення плісняви. Для вирішення проблеми конденсату застосовуються двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом. Запобігти утворенню конденсату на склі можна за допомогою частих провітрювань приміщення. Тоді тепле вологе повітря виходитиме назовні, а натомість поступатиме сухе та холодне. Не забувайте, що при провітрюванні важливо, щоб двері у приміщенні були зачиненіі, інакше вологе повітря пошириться по усій оселі.

Промерзання металопластикових вікон. У холодну пору року пластикові вікна можуть піддаватися запотіванню. Якщо зовнішня температура скла стає дуже низькою, то волога перетворюється на ожеледь. Головною причиною промерзання пластикових вікон є висока вологість повітря у приміщенні. Чим вища температура усередині будівлі, тим менше будуть промерзати ваші вікна. Також варто знати, що пластикові вікна з великою товщиною профілю дозволяють зменшити заглиблення, що запобігає промерзанню вікон. Не рекомендується доповнювати пластикові вікна широким підвіконням, тому що тепло від радіатора перекривається майже наполовину. Також на промерзання пластикового вікна впливає безпосередньо конструкція склопакета, тому вибирати його слід особливо уважно. Пластикові вікна промерзають найчастіше по периметру, тому обирайте профіль з декількома контурами ущільнення.

Тож, підсумовуючи пам’ятайте, що тип профілю і склопакета необхідно обирати залежно від кліматичних умов, у яких ви мешкаєте. Виникнення конденсату та ожеледі на пластикових вікнах також може бути причиною неякісного монтажу. І, звичайно, регулярно провітрюйте приміщення, у яких встановлені пластикові вікна.
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *