Вікно у світ дитинства: облаштовуємо дитячу кімнату

Дитяча кімната – це місце, де малюк спить, грається, вчиться і зберігає свої перші секрети. Тому облаштувати її необхідно так, щоб малюкові було комфортно. При цьому враховувати треба безліч чинників: світло, затишок, безпека.

Освітлення. Правильне освітлення дитячої кімнати – справа дуже важлива. Освітлення дитячої не має бути яскравим та нав'язливим. Але важливо, щоб у кімнаті не було темних кутків. Тому, окрім верхнього освітлення потрібні світильники, торшери і бра. Відомо, що і світло має колір. Краще, якщо лампи у дитячій кімнаті матимуть блакитний, зелений чи жовтий колір. Червоний колір досить агресивний і тому у дитячій він недоречний, адже він надмірно збуджуватиме дитину і відволікатиме її. Краще відмовитися від ламп денного світла. Нехай світло буде розсіяним, тоді малюк буде відчувати себе більш комфортно.

Крім зовнішньої естетики, лампи повинні бути також безпечними, тому плафони мають бути міцними, а кріплення надійними. Не варто також встановлювати лампи занадто низько, а ось вимикачі, навпаки, мають бути доступні для дитини, щоб вона могла сама регулювати освітлення.

Колір. Вибираючи шпалери або фарбу для стін у дитячій кімнаті, важливо пам'ятати, що саме колір впливатиме на настрій дитини. Наприклад, темні тони пригнічуватимуть, як і надмірно яскраві. Світлі тони ж візуально розширять кімнату. Не забувайте про яскраві акценти – картини, постери, прикраси, які вдало впишуться в ігрову зону. Простір навколо ліжка має бути оформлений у ніжних та спокійних тонах, місце робочої зони – у більш строгому стилі. А ось місце, де малюк грається, може бути яскравим і барвистим. Порадьтеся з дитиною, можливо, саме вона підкаже Вам ідеї для декору кімнати. Всі маленькі діти полюбляють малювати, тому можна зробити одну вільну стіну і спеціально обклеїти її білими шпалерами, щоб дитині було зручно малювати на ній маркерами та фарбами або використати обробні матеріали, що миються.

Підлога. Підлога у дитячій кімнаті має бути обов'язково теплою та нековзною. Тому краще вибирати лінолеум, ламінований паркет чи пробкове покриття. Треба простежити, щоб матеріал, з якого зроблена підлога, не був оброблений синтетичними смолами.

Простір. Дитяча кімната має бути оптимально просторою. Тут треба вмістити необхідні меблі, залишивши при цьому досить вільного місця для розваг. Тож кімнату краще подумки розділити на зони: в одній дитина спатиме, в іншій – вчитиметься, а у третій – гратися. Ці зони мають бути чітко розмежовані. Меблі у дитячу кімнату треба вибирати дуже ретельно. Вони мають бути міцними, безпечними та компактними. Сучасний ринок пропонує безліч ідей для дитячої. Є меблі, які трансформуються – це дуже зручно, якщо кімната невелика або якщо у ній живе декілька дітей.

Пам’ятайте, що інтер'єр дитячої кімнати відіграє величезну роль у розвитку особистості малюка. Від того, наскільки зручно, комфортно і приємно знаходитися дитині у своїй кімнаті, часто залежить і її бажання вчитися, розвиток талантів і навичок. Вона служить для нього одночасно і вітальнею, і спальнею, і ігровою, і місцем для навчання. Тому до оформлення дитячої кімнати треба підходити ретельно і обов’язково залучати до цього процесу і самого маленького господаря. 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *