Обираємо крани для води

Справні крани вдома – це один з найефективніших способів економії води. Проте, аби обрати справді якісний кран, потрібно бути доволі обізнаним і  багато чого враховувати. 

 

Кульові крани – різновид трубопровідних кранів, замикаючий елемент яких має сферичну форму. Вони призначені для перекриття потоку води й відрізняються від запірно-регулюючих клапанів простотою застосування, надійністю та довговічністю. Всі інші види запірної арматури просто неконкурентоздатні, порівняно з кульовими кранами. Раніше крани старого зразка не відрізнялися особливою довговічністю і потребували регулярної заміни та ремонту. Сучасні ж кульові крани для води компактні, прості в установці, обслуговуванні, високонадійні та ефективні – вони забезпечують повну герметичність. Кожний кран складається з корпусу, який можна розібрати, металевої кулі з двома отворами, прокладки та поворотної ручки.

Кульові крани класифікують за типом приєднання до системи трубопроводу: муфтові, фланцеві, різьбові, під зварювання та комбіновані. Муфтові кульові крани для води користуються найбільшим попитом у побуті. Зазвичай кульові крани для води бувають із внутрішнім різьбленням по обидва боки, із зовнішнім різьбленням по обидва боки, із зовнішнім різьбленням з одного боку і крани-американки. Будь-який кульовий кран для води, залежно від призначення, може мати два типи ручок: ручку-метелик і ручку-джойстик. Перший тип зазвичай використовують для кранів невеликого діаметра, другим типом ручок оснащують кульові крани будь-яких діаметрів. 

Сучасні якісні кульові крани мають конструкцію, при якій приводний шток перебуває всередині (це дозволяє убезпечити приміщення від затоплення навіть при поломці поворотної ручки), проте може різнитися пристрій ущільнення поворотного штока. А саме від ущільнення залежить кількість циклів відкриття-закриття крана до того, як він почне підтікати. Деякі виробники використовують ущільнювальну гайку, яка дозволяє, за потреби, піджати сальник. Інші комплектують крани ущільнювальними кільцями підвищеної зносостійкості. Набагато гірше, коли немає спеціальної ущільнювальної гайки і матеріал сальника неякісний.

Високий попит на кульові крани сприяє виготовленню величезної кількості підробок. Звичайному покупцеві важко відрізнити підроблений кульовий кран від оригінального. Проте підробки мають дуже низькі експлуатаційні якості, їх використання може призвести до аварій і значних матеріальних втрат, а також завдати серйозної школи здоров’ю. Тому варто бути дуже пильним. 

Звертайте увагу на якість виконання ущільнення та матеріал запірної арматури. Латунні кульові крани порівняно важкі, тому є сенс потримати в руках кілька кранів різних виробників. Деякі виробники навіть спеціально знімають частинку хромованого покриття корпусу крану, аби у покупців не виникало сумнівів. Ненадійні фірми економлять метал, тому готові крани мають занадто тонкі стінки. Вас має насторожити нерівна поверхня корпусу крана, незрозумілі напливи, неоднорідна структура матеріалу. Якісні латунні кулі кранів мають ідеальну дзеркальну поверхню, покриту хромом або нікелем. Ознака виробів низької якості – тьмяна, каламутна або шорстка поверхня кулі.

Типові прийоми нелегальних виробників-підробників: помилки у назві відомої фірми, неправильне зазначення країни-виробника, спотворення логотипу фірми, відсутність тих чи інших елементів маркування, обов’язкових для конкретних виробників, приміром, маркування на елементах ручки. Важливо, щоб на крані було зазначено хорошу марку латуні. У підробках часто використовують чорні сальники з гуми. Занадто низька вартість виробу – поганий привід для його придбання. Хороші кульові крани для води мають сертифікати відповідності, гігієнічні висновки щодо можливості використання у трубопроводах питної води та паспорт, у якому описано максимально допустимі параметри температури та тиску.
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *