Персональний комп’ютер: обираємо із задоволенням

Якщо Вам пощастило, і Ви плануєте найближчим часом придбати новенький комп’ютер, то, скоріш за все, перед Вами вже постала проблема вибору. Що краще: старий добрий настільний комп’ютер чи сучасний багатофункціональний планшет? Чому віддати перевагу: потужності чи портативності? Чи є сенс витрачати великі кошти, чи можна обійтися бюджетною моделлю? Багатоманітність асортименту іноді може ускладнювати процес пошуку, але з іншого боку – приємно, що дійсно є із чого вибирати.

 

Для початку радимо відповісти на три запитання: 

  1. Для чого саме Ви використовуватимете комп’ютер? 
  2. Де Ви плануєте за ним працювати? 
  3. Скільки Ви можете дозволити собі витратити на це задоволення? 

Тепер спробуємо розібратися з тим, як же не розгубитися у багатоманітності сучасних моделей. Критеріїв їх поділу існує багато, але загалом комп’ютери поділяють на стаціонарні та мобільні. До стаціонарних (так званих десктопів) зараховують традиційні персональні комп’ютери (ПК) та настільні міні-комп’ютери, єдине, чим вони відрізняються, – це розміром системного блоку. До мобільних (портативних, переносних) комп’ютерів зараховують перш за все ноутбуки та нетбуки. Їх називають лептопами і різняться вони головним чином розмірами та потужністю. 

Також варто згадати про кишенькові та планшетні комп’ютери. Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – найменший із перерахованих видів, його ще називають мікро-комп’ютером. Планшетний комп’ютер (таблет ПК) – найсучасніший різновид, такий-собі симбіоз ноутбука і КПК, причому він може бути власне планшетним чи розсувним із клавіатурою. Особливим підкласом планшетів та мобільних комп’ютерів є ударостійкі моделі, які додатково можуть бути захищені від проникнення води та пилу. 

Специфічним різновидом є ігрові комп’ютери (приставки) – вони під’єднуються до телевізорів і призначені, у першу чергу, для ігор. Але на сучасних приставках можна і музику послухати, і фільм переглянути, і в Інтернеті поблукати. Поряд з ігровими комп’ютерами виокремлюють ще офісні та мультимедійні. Головна різниця – у призначенні, комплектації та ціні. До речі, крім універсальних, існують навіть комп’ютери, які спеціально скомплектовані для оптимальної роботи  школярів, дизайнерів, бухгалтерів тощо. До того ж, комп’ютери умовно поділяють на моделі економ-класу, середнього класу та потужні дорогі моделі. Але варто враховувати, що з-поміж персонального комп’ютера та ноутбука, які коштуватимуть приблизно однаково, зазвичай потужнішим за технічними характеристиками буде ПК.

За стаціонарним комп’ютером зручно працювати вдома та в офісі, він обійдеться Вам дешевше за ноутбук (з приблизно тими ж параметрами) та на ньому відносно просто заміняти складові. Ноутбук зручно носити з собою, він може протриматися кілька годин без підзарядки та для нього не потрібен спеціальний комп’ютерний стіл. За нетбуком комфортно працювати у мережі, він має вбудовану веб-камеру та споживає менше енергії, ніж ноутбук. Кишеньковий комп’ютер дуже малий та легкий, для роботи з ним не потрібно робочого місця, його часто використовують як органайзер. Планшетний комп’ютер доволі компактний і водночас потужний, має якісну «картинку». 

Отож, кожен з різновидів комп’ютерів має свої очевидні переваги. Що саме оберете Ви, залежить тільки від Вашого бажання, вимог та можливостей. Перед тим, як вже безпосередньо купуватимете, обов’язково порадьтеся із фахівцем. Вдалого вибору!

 
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *