Дерев’яний будинок: зауваги щодо будівництва

Коли набридає жити у гамірному місті і слухати, як сусіди вкотре роблять ремонт чи, що ще гірше, – гучно сваряться, виникає шалене бажання побудувати власний будинок. Якщо це вам по кишені, то втілюйте мрію в життя. І зауважте: найкращий будинок – справжній будинок. Маю на увазі – дім із дерева, який не лише довговічний та має бездоганний зовнішній вигляд, а й абсолютно надійний. Маєте щодо цього бодай якісь сумніви? Тоді ось вам кілька зауваг, які запевнять у високій якості та оптимальності дерев’яних конструкцій.

 

Заувага перша: легкість конструкції та її збирання. Будівництво з брускового дерева має давні традиції. Ще недавно дерев’яні будинки зводились із свіжоспиляних колод прямо на будмайданчику. Сьогодні ж ручну працю виконують автоматизовані верстати. Крім того, завдяки "еластичності" елементів, невеликі дерев'яні будинки можна транспортувати в зібраному вигляді, не боячись їхнього руйнування.

Заувага друга: екологічність та натуральність матеріалу. Чистота, вологість та однорідність внутрішнього середовища дерев’яного будинку ідеально відповідають біологічним потребам людини. З кожним роком кількість людей, що обирають будинки з натурально брусу, збільшується. Адже спроектовані на власний смак оселі, ще й дбають про ваше здоров’я, оскільки, на відміну від цегляних та панельних, мають здатність «дихати». Сьогодні, коли стан навколишнього середовища погіршується, люди частіше задумуються над екологічною чистотою осередку, в якому перебувають. Тож будинок з дерева – найоптимальніший варіант.

Заувага третя: довговічність, що природно властива деревині завдяки її будові. Власне складна тонка структура клітинкових оболонок надає дереву відмінної міцності щодо розтягу, згинання, стискання. При сприятливих умовах деревина може довго зберігатися не гниючи та не руйнуючись. Життя брусів інколи тягнеться століттями: наприклад, деяким будинкам та церквам у музеях Пирогово (Київ) та Шевченківському гаю (Львів) вже більше трьохсот років, а вони ще й досі у чудовому стані.

Заувага четверта: здатність до підтримання кисневого балансу та оптимальної вологості. Дерев'яний будинок перейде від одного покоління до іншого, його стіни однаково добре витримають, як зимовий холод, так і літню спеку. Завдяки паропроникності дерева в будиночку ніколи не поселиться сирість, вологість та «застояне» повітря. Крім цього, деревина – дуже теплоємний матеріал. Так, теплоізоляція дерев’яної стіни в 5-6 разів вища в порівнянні з цегляною. Дерев'яні стіни довше утримують тепло взимку та прохолоду – влітку. До того ж, сучасні будівельні технології дають змогу вберегти його від всихання, тріскання, впливів сонця, дощу та снігу.

Заувага п'ята: сейсмостійкість. Ще одна перевага брусових будівель – жити в них безпечно. Брусові будинки – це унікальна конструкція, що володіє майже абсолютною сейсмостійкістю: вони здатні вистояти при землетрусі до 9 балів. В результаті досліджень, проведених у Японії, на території, де стався землетрус, встановлено, що дерев'яний будинок виявився найбільш міцною конструкцією, стійкішою до землетрусу.

Заувага шоста: низькі ціни. Вартість стін дерев’яного будинку значно менша, ніж цегляного чи залізобетонного. Плюс – середня об'ємна вага сухої деревини складає 500 кг/м3, в той час, як об'ємна вага силікатної цегли перевищує цю цифру більше, ніж у три рази, і складає 1700 кг/м3. Завдяки легкості дерев'яного матеріалу досягається суттєва економія коштів при закладці фундаменту. Дерев'яний будинок можна будувати на порівняно м'яких ґрунтах. Ще одна економічна перевага – будинок не вимагає додаткових витрат на його внутрішню і зовнішню обробку, облицювальні матеріали тощо. Врешті, експлуатаційні витрати теж потішать, адже такий будинок легше опалювати.

 

Плюси зимового будівництва

«Яке будівництво? Зима на носі!» – скажете ви. Проте сучасні технології дозволяють ощадливо й швидко будувати дерев’яні будинки у будь-яку пору року. При цьому зимове будівництво має кілька переваг порівняно з літнім:

  • Швидке будівництво, через низьку завантаженість будівельних компаній.

  • Якісна підготовка індивідуального проекту.

  • Сезонно низька вартість будівельних матеріалів та їх наявність.

 

Отож, переваги індивідуального дерев'яного житла очевидні. Спокушає поєднання екологічності із міцністю, витривалістю та довговічністю. Наостанок варто зазначити, що сьогодні з’явилися недорогі і не токсичні антисептичні (проти гниття і грибка) і протипожежні (антипірени) обробні розчини, які продовжують життя дерева. 

Спонсор публикации: Деревянные лестницы Черкассы и лестницы из массива от компании "Центр лестниц"
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *