Дім із профільованого брусу: гладенький та гарненький

Один із найпоширеніших типів дерев'яних будинків дім із профільованого брусу. Його, зазвичай, обирають люди, яким імпонує естетика рівних стін (а не "круглих", як у будинках з оциліндрованого брусу). Крім того, у профільованого брусу є ще дуже багато переваг:

 

  • Визначтеся простий чи клеєний? Простий брус це 100% масив дерева. Основою є брус, що обробляється на сучасному обладнанні. 0% клею. Екологічно чиста деревина. Щоправда, брус буває також клеєний. Його вважають надійним і довговічним, але не екологічно чистим, виготовляють із висушених, склеєних між собою, а потім відкаліброваних заготовок. Про нього ми поговоримо в одному з наступних номерів.

  • Не потребує обробки. Має ідеально гладкі поверхні бічних сторін. Не потребує додаткової обробки. Перевагою є рівні й гладкі стіни зовні й усередині будинку. Профіль брусу дозволяє з високою точністю підганяти всі деталі. За рахунок цього забезпечують краще зіткнення між брусами. Будинок має охайний і привабливий зовнішній вигляд.

  • У такому будинку тепло. Профільований брус за рахунок ідеального прилягання, складного "лабіринтового" (тобто зі зміщенням) замка в двох площинах із зазором 3 мм, значно перевершує оциліндрований брус по теплоізоляції. Так профільований брус перетином 140х140 мм еквівалентний деревині діаметром 240мм, 190х190мм — 320мм і 240х190мм 420мм.

  • Економність + якість. Для досягнення однієї і тієї ж теплоізоляції профільованого брусу йде на 40% менше, як в обсязі, так і за вартістю, ніж оциліндрованого брусу, і він майже вдвічі дешевший клеєного бруса, що робить профільований брус найвигіднішими будівельним матеріалом.

  • Мінімальна усадка підсушеного бруса. У виробництві використовується брус, підсушений у природних умовах. У відповідності з ДСТУ усадка підсушеного бруса до експлуатаційної вологості (14-16%) становить всього 3,5-4,5%. Для прикладу, клеєний брус дає усадку до 3%. Практично однакові показники.

  • Не потрібно «конопатити» після усадки. На відміну від оциліндрованого колоди, де після усадки необхідно “конопатити” весь будинок, а особливо щілини в чашках, конструкція замку в брусі і використання спеціальної стрічки виключає продування, що дає додаткову економію коштів.

  • У стіни не затікає вода. Форма профілю розрахована так, що дощова вода не потрапляє між брус, що, в свою чергу, оберігає стіни від гниття.

  • Менше тріщин на бічних сторонах. Дерева без тріщин не буває, але при виробництві профільованого бруса можливість появи тріщин є значно меншою, так як в брусі знято напругу з чотирьох сторін.

  • Легкість і швидкість збірки комплекту. Будинки із профільованого брусу можна легко й швидко зібрати й розібрати. Комплект являє собою профільований брус, заторцьований згідно проекту, зі з'єднувальними замками та металевими шпильками.

  • Геть кондиціонери! На відміну від клеєного бруса, де порушена вся внутрішня структура дерева, профільований брус з масиву є матеріалом, який дихає. Через стіни і торці постійно відбувається повітрообмін. Навіть при закритих вікнах повітря в такому будинку буде завжди свіжим і наповненим ароматом дерева. Такі будинки не вимагають кондиціонерів. Упродовж дня більше 30% повітря в будинку змінюється через стіни. Будинок сам підтримує оптимальну вологість, кисневий баланс і розподіляє тепло, створюючи комфортні умови для життя. Тому в дерев'яному будинку взимку затишне тепло, а влітку приємна прохолода.
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *